zavřít
upravit profil

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí - Stručný popis

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera (Hayden Christensen) a Obi-Wana Kenobiho (Ewan McGregor)

dobrodružný, akční, sci-fi, romantický, fantasy

Popis filmu

Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte:

- více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie
- bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria
- Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách
- film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder
- Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu
- vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety

Režisér George Lucas, který se věnuje svému projektu Star Wars už 25 let, ještě nikomu nový film Star Wars: Epizoda II - Klony útočí neukázal. Napíná fanoušky až do 16. května, kdy je celosvětová premiéra této velkolepé podívané. Můžete si být ale jisti, že pokud v Ep I bylo 1900 trikových záběrů, že v novém příběhu geniální Lucas triky ještě kreativněji propracoval a výběr herců je opět hvězdný. Epizoda II je prvním celovečerním filmem, který je natáčen kompletně digitálně, bez použití filmu.

Překvapivé je, že se Lucas rozhodl uhodit nejen na filosoficko - etickou strunu, kterou bezesporu problém možné existence klonů je , ale i na tu romantickou, o čemž svědčí ladění filmového plakátu.