zavřít

Popis filmu

Všechno začíná v okamžiku, kdy na pražského továrníka Emila Netušila přijdou těžké časy v podobě bankrotu. Zatímco manželka šlechtického původu jej společně s dcerou opustí, protože se nemíní uskromnit ve svém rozmařilém způsobu života, objeví se na scéně "nažhavení" věřitelé a ti naopak nemíní odejít, dokud nebudou pohledávky vyřízeny. A jakoby toho neštěstí nebylo málo, ohlásí svou návštěvu továrníkův starý přítel z mládí, jistý Josef Marek, který v cizině přišel k velkému bohatství.

Nemilosrdné stěhování továrníkovy vily je však přerušeno spásným nápadem. Bohatý Čechoameričan totiž přijíždí se synovcem Tonnym, kterého hodlá oženit s Netušilovou dcerou a protože ta zmizela společně se svou matinkou, rozhodnou se továrníkovi věřitelé sehrát pro pana Marka divadlo, jehož cílem je výhodný sňatek. Nábytek je nastěhován zpět, věřitelé se převléknou za služebnictvo a podstrčí továrníkovi za dceru jinou dívku.

Za menších i větších zmatků pak všichni společně předstírají Netušilovu solventnost ve snaze dostat falešnou dceru co nejdříve pod čepec. Budoucí nevěsta se však místo do ženicha zamiluje do svého nepravého otce a také pohledný ženich má oči pro jinou, pokojskou Tonču Navrátilovou, z níž se však nakonec také vyklube továrníkova věřitelka. Navíc je zcela jisté, že celý podvod musí co nevidět prasknout.