Ve Spojených státech jsou k téměř jakýmkoli volbám a hlasování používány elektronické volební přístroje. Přibližně 87 procent voličů odevzdává své hlasy jejich prostřednictvím. Jsou ale spolehlivé? Chrání citlivá data a volební výsledky proti...

Popis

Ve Spojených státech jsou k téměř jakýmkoli volbám a hlasování používány elektronické volební přístroje. Přibližně 87 procent voličů odevzdává své hlasy jejich prostřednictvím. Jsou ale spolehlivé? Chrání citlivá data a volební výsledky proti hackerům? Díky médiím je tomuto problému věnována v poslední době stále větší pozornost. Pokud ale není bezpečný volební systém, jak to vypadá s demokracií ve Spojených státech? Aktuální dokument Piráti demokracie ukazuje díry v zabezpečení elektronického volebního systému Spojených států.

Starší dáma a spisovatelka Bev Herrisová žádala v roce 2002 vysvětlení, proč je v jejím volebním okrsku zaváděno elektronické hlasování. Odpověď lokálních politiků ji neuspokojila, a tak se rozhodla, že se o systému pokusí zjistit více informací na vlastní pěst. Zaměřila se především na mnohokrát zpochybňované hlasování na Floridě během posledních prezidentských voleb. Během svého pátrání odhalila stovky případů zneužití volebních informací. Režiséři Simon Ardizzone a Russell Michaels shromažďují ve filmu důkazy, že elektronické hlasovací přístroje jsou nejen nepřesné a nespolehlivé, ale snadno prostupné pro jakéhokoli zručného hackera.