zavřít
upravit profil

Amistad - Stručný popis

Film natočený podle skutečných událostí o katastrofě na otrokářské lodi La AMISTAD

historický, drama, mystery

Popis filmu

Slavný režisér Steven Spielberg představuje svůj film AMISTAD, s hvězdnou hereckou účastí Morgana Freemana, Anthonyho Hopkinse, Djimona Hounsoua a Matthewa McConaugheye. Kvality filmu byly oceněny čtyřmi nominacemi na OSCARA, včetně kategorií Nejlepší herec ve vedlejší roli (Hopkins), Nejlepší hudba, Nejlepší kostýmy a nejlepší kamera. AMISTAD, film, natočený podle skutečných událostí, líčí dramatický příběh skupiny zajatých Afričanů, násilně odvezených z domova, kteří se ve třicátých letech minulého století vzbouřili a pobili posádku španělské otrokářské lodi La AMISTAD.

U břehů Spojených států jsou však vzbouřenci zajati, uvězněni a teprve pak soudní proces, trvající téměř dva roky, prokáže jejich nevinu. Historická freska se soustřeďuje na sugestivní konfrontaci strádajících černých vězňů, nechápajících, co se s nimi děje, s americkým soudním systémem. Na straně zavlečených mužů a žen stojí jen několik Američanů, ale díky jejich pomoci se podaří vybojovat pro zajatce jedno ze základních lidských práv ... svobodu.

Film AMISTAD získal 4 nominace na OSCARA - nejlepší herec ve vedlejší roli (Anthony Hopkins), nejlepší hudba, nejlepší kostými a nejlepší kamera.